Nejčastější dotazy

 

7_1  Jakou matraci vybrat, když mě trápí bolesti zad?

 

Pokud máte vážné potíže se zády, neuděláte chybu, když výběr nové matrace proberete se svým lékařem. Obecně lze ale říct, že musíte především dobře zvolit a ideálně vyzkoušet tuhost matrace – příliš tvrdá, nebo naopak měkká matrace by mohla vaše potíže ještě znásobit. A u zákazníků s problémy pohybového aparátu jsou velmi oblíbené matrace s paměťovou pěnou.

 

8_1  Jaké jsou oproti jednotlivým matracím výhody velké matrace pro dvoulůžko?

 

U jedné velké matrace odpadají problémy s mezerou uprostřed postele, takže se vám bude ležet stejně na všech místech. Z praktického hlediska jsou výhodnější spíše jednotlivé matrace – už jen pro to, že každá strana si může zvolit matraci s jinou tuhostí, nosností, nebo výškou. Lépe se také manipuluje s polohovatelnými rošty a snadněji se vám také budou shánět i prát chrániče a potahy.

 

 13  Co dělat v případě, že mi nevyhovuje tvrdost nové matrace?

 

V prvé řadě doporučujeme několik dní vyčkat a i přes nepohodlí zkusit na nové matraci spát dalších pár nocí. Často se stává, že tělo si musí na novou matraci zvyknout. Důležité je také nechat matraci po vybalení odpočinout, aby se přizpůsobila pokojové teplotě a mohla naplno rozvinout své vlastnosti. Pokud je vám matrace ale přece jen příliš tvrdá, je možné ji „změkčit“ potahem, či přídavnou tenkou matrací z paměťové pěny.

 

Bez názvu (100 × 100 px) (2)  Jaké matrace se hodí pro lidi s vyšší hmotností?

 

Lidé s vyšší tělesnou váhou by se měli v prvé řadě řídit nosností, kterou uvádíme u každé matrace. A to tak, že námi udávaná nosnost měla zahrnovat i několikakilovou rezervu vůči jejich hmotnosti. Takové matrace jsou uzpůsobené tak, aby si zachovaly svoje vlastnosti, pohodlí a komfort i při vyšším zatížení. Důležitým parametrem je pak i tuhost matrace – lidé s vyšší vahou obvykle volí tužší a tvrdší matrace.

 

11  Z nové matrace je po vybalení cítit zápach, co mám dělat?

 

Neobvyklý zápach je u nových matrací normální, nejvíce u těch, které jsou dodávány v balení s odsátým vzduchem. Příčinou jsou látky, obsažené zejména v pěnových náplních. V případě intenzivního, rušivého zápachu nechte prosím matraci několik dnů odpočívat v dobře větrané místnosti. Zápach by měl postupně úplně vymizet.

 

12  Jaké matrace jsou vhodné pro děti?

 

Neexistují žádné matrace, které by byly vyloženě nevhodné pro děti. Pro děti se obvykle hodí matrace s nižší tuhostí a výškou minimálně 12 centimetrů – vždy s přihlédnutím k typu postele, či roštu. Vhodné jsou obecně také matrace s minimálním obsahem alergenních látek - například matrace s kokosovými vlákny.

 

 

×

Splátková kalkulačka ESSOX