Matrace dle nosnosti

Návrh bez názvu (20)

V dobrém obchodě byste u každé matrace měli najít alespoň její základní parametry. Mezi ty, které by v přehledu vlastností neměly nikdy chybět, patří bez debat i nosnost matrace. Tato hodnota bývá bohužel často opomíjena a to je velká škoda a také riziko pro vás a matraci samotnou. Jak a proč máme tedy zohlednit výběr matrace dle její nosnosti?

 

  • Nosnost matrace není jen výmysl jejich výrobců. Je to ukazatel, který nám jasně říká, zda je matrace pro nás vhodná. Zejména u matrací, které mají nějaké speciální vlastnosti můžeme veškerý jejich potenciál zničit překročením definované nosnosti.

 

  • Krom toho, že od matrace nikdy nedostaneme maximum pohodlí a komfortu, jejím přetěžováním také výrazně zkracujeme její životnost. Stává se rychle proleželou a ve finále našemu tělu může spíše uškodit, než pomoci.

 

  • Nosnost matrací se obvykle začíná řešit od váhy 90 kilogramů nahoru. Děti, dospívající a dospělí, kteří jsou pohodlně pod tímto limitem tak nemusí nosnosti věnovat zvláštní pozornost. Nosnost matrace, která dalece přesahuje vaši tělesnou váhu není nijak na škodu.

 

  • Jakmile se však vaše váha blíží k oněm devadesáti kilogramům, nebo jakékoliv jiné hraniční hodnotě nosnosti, měli byste zpozornět. Vždy si nechávejte nějakou rezervu (minimálně 5 kg) a nosnost matrace nevyužívejte do plna. Vážíte-li tedy rovných devadesát, už je pro vás optimální matrace s nosností do sta kilogramů a výše.

 

  • Věnujte pozornost také tomu, jak je nosnost definována. Někteří výrobci deklarují maximální hodnotu, jinde se můžete setkat s rozmezím od – do. V některých případech tak stojí za zamyšlení, která varianta je pro vás vhodnější.

 

  • Nosnost matrace je často relevantní pro osoby, které mají i jiné, specifické požadavky na matrace. Mezi ně může patřit zejména tuhost matrace, nebo výška matrace. Kvalitní obchod vám dokáže nabídnout různé varianty matrací s ohledem na nosnost. Nedělejte kompromisy a nespokojte se s polovičatým řešením. Jde o váš spánek a vaše zdraví.

 

  • Jestliže dolní hranice pro zvážení nosnosti matrace je devadesát kilogramů, horní hranice se nejčastěji pohybuje kolem 150 kilogramů. V těchto limitech se nabídka dělí většinou na matrace s nosností do 100, 120, 130 až 150 kilogramů. Pro osoby vážící více než 150 kilogramů nejsou výrobci obvykle schopni garantovat požadované vlastnosti v rámci sériové nabídky. V případě nadstandardních požadavků je na místě konzultace s prodejcem, či výrobcem.

 

  • Pokud vlivem růstu, nebo jakýchkoliv jiných okolností zjistíte, že vaše stávající matrace už vám stran nosnosti nestačí, neotálejte příliš dlouho s výměnou. Spaní na nevyhovující matraci může být snadno spouštěčem vleklých a závažných zdravotních potíží. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.
×

Splátková kalkulačka ESSOX